close
تبلیغات در اینترنت
آنان که ادعا دارند سخنگوی مردم هستند ، از کدام مردم حرف می زنند؟!

 

به نام خدا

آنان که ادعا دارند سخنگوی مردم هستند ، از کدام مردم حرف می زنند؟!

گاهی برخی از نمایندگان مجلس، صدا و سیما ، خبرنگاران، برخی رسانه ها و .... از درخواست های مکرر مردم برای اجرای امری سحن به میان می آورند.

گاهی نیز این چنین خواسته هایی تحت عنوان « حرکت خودجوش مردمی!» در حاشیه نمازهای جمعه و جماعات و برخی متینگ ها و نشست ها رخ می دهد.

 

بر همین اساس برخی خطابه می خوانند، برخی محکوم می کنند و می بخشند( از کیسه خلیفه) و برخی نیز هرچه بخواهند و بتوانند به گروه یا گروه های خاص می بندند!

این اتفاقات در حالی می افتد که ما ادعا داریم که در کشورمان دموکراسی وجود دارد و مسوولینمان قانون گریز نبوده و هم چنین از مردم سالاری حرف می زنیم.

امام امت قانون اساسی جمهوری اسلامی را بسیار ارج نهادند و بر اجرای آن تأکیدنمودند. چرا برخی می خواهند این قانون ( با همه اشکالاتش) اجرا نگردد؟! چرا برخی فراقانونی فکر می کنند، تصمیم می گیرند و اجرا می کنند؟!

من چند سوال از آنان که ادعا دارند برخی خواسته هایشان ، خواسته های مردم است که از زبان آنها گفته می شود و در این راستا گاه نیز حرکاتی راه می اندازند، سوالاتی دارم که امیدوارم پاسخ دهند.

1.  آیا این سخنان عامه مردم است یا عده ای که به آنان اجازه حرف زدن داده می شود؟

2.  آیا همه مردم می توانند خواسته های خود را بر زبان بیاورند و امنیت خاطری برای آنها در گفتن سخن دل خویش دارند؟

3.  آیا همه مردم می توانند برابر قانون اساسی جمهوری اسلامی  حرکتی خود جوش برای اعلام خواسته های خود داشته باشند؟!

4.    آیا انقلاب مال همه مردم است یا صنف و حزب و گروهی خاص؟!

لازم به یادآوری است که مردم در انتخابات خردادماه پیام خود را به آن دسته از آقایان نماینده مجلس، ائمه جمعه، مدیران و سایر گروه ها رساندند، امید است که آنان مردم را صغیر  محسوب ننمایند زیرا در آن صورت باید کل انقلاب را زیر سوال برد. چون 22 بهمن 1357 شمسی و آن حرکت عظیم را همین مردم انجام دادند، حرکتی مردمی، به رهبری امام و وحدت ملت.

برچسب ها : مردم، قانون اساسی، ائمه جمعه وجماعات، گروه ها ، انقلاب,