close
تبلیغات در اینترنت
وای به حال عالم دینی که خود را مقیاس دین قرار دهد!

 

به نام خدا

وای به حال عالم دینی که خود را مقیاس دین قرار دهد!

من بر آن نیستم که به طور مشروح به این امر بپردازم  و مستندات ارایه دهم اما ابتدا برای خودم ( نه به عنوان یک عالم دینی بلکه به عنوان یک  مقلد در فروع دین) و سپس به سایرین تذکراتی بدهم که خدا فرموده به هم تذکر بدهید که در آن نفعی برای شما وجود دارد.

 

یک سوال در ذهن من ایجاد شده است که چرا یک جاسوس آمریکا در ایران وقتی به آن جا می رود ، دلیل لو نرفتن خود را چنین بیان می کند ، در ایران کافی است که به فلان جناح وابسته باشی دیگر کسی کاری به سابقه ات ندارد!

از سوی دیگر چرا در ایران وابستگان به گروهی ولو با تخلفات از قانون، قانون شکنی، مخالفت با رهبری و انواع دیگری از حرمت شکنی ها و..... در نزد برخی سازمان های قانونی موجود و برخی از دانشمندان دینی ما دارای جایگاه و حرمت ویژه ای هستند ولو اینکه یک انسان عادی باشند اما مخالفین خود را ولو اینکه مجتهد، مرجع و استاد دانشگاه و .... باشد، نسبت بدان ها کمترین اغماضی صورت نمی گیرد.

این چه سخنی است که یک عالم دینی بگوید ، دانشگاه را انگلیسی ها در برابر حوزه درست کردند!

وای بر ما مگر دانشگاه به دست انگلیسی ها  و در دوره اسلامی در ایران ایجاد شده است؟!

هر کسی که کمترین اطلاعات را داشته باشد از دانشگاهی چون گندی شاپور( شهید چمران اهواز) در اهواز در دوران ایران باستان  وسایر جاها در این کشور بی اطلاع نیست!

از طرف دیگر با عرض معذرت حوزه علمیه در ماموریت خودش مانده است تا چه رسد که بخواهد سایر علوم را نیز در بر بگیرد.

من در تعجب از این عزیزان که سال ها در کنج حجره ها به مباحثه پرداخته اند، کلاس های تفسیر رفته اند، کلاس های اخلاق رفته اند و..... مجتهد شده اند اما ، موقع اظهار نظر و یا اخذ تصمیم کاری انجام می دهند که خلاف نص قرآن کریم است!

کجای قرآن گفته است که طرف مقابل را اگر به او تهمت بزنیم رواس می باشد که اینطور برخی علما و مجتهدین و یا شاگردان آنها به برخی ( متهم به هرجرمی ) این طور اتهام می زنند، فحاشی می کنند و بدتر از همه اقدام به بر زبان آوردن سخنانی می کنند که دنیا انسان را مسخره می کند!

وای به عالم دینی که خود را مقیاس دین قرار دهد! قرآن به طور روشن می گوید هر کس آیات قرآن را به رای خویش تفسیر کند جایگاهش در جهنم است! چرا برای پیشبرد دین ( البته این بیشتر به قدرت می ماند تا دین) این طور به هر وسیله ای دست می زنیم. ما که داریم از کسانی خواسته یا ناخواسته پیروی می کنیم که می گویند : هدف وسیله را توجیه می کند.

برخی آقایان در مناطقی سفر می کنند و با چند نفر بسیار کم که بیشترشان نیز آن چه می گویند برای خودشیرینی و دنیایشان است، برخورد کرده و می گویند مردم از ما می خواهند فلان کنیم و بهمان! تحقیقات جسته و گریخته نشان می دهد و نیز تحرک مردم نشان می دهد که مردم ( بیشتر مردم نه همه) درست بر خلاف نمایندگانی که در مجلس دارند ، فکر می کنند. نشانه آن همین است که نمایندگان در انتخاب ریاست جمهوری راهی غیر از مدم خویش رفتند.

از بحث دور نشوم. امروزه دین در دست ماست. حکومت دینی را در این فرصت خدا به ما داده است. به علی (ع) هم داد. به امام حسن (ع) و نبی اکرم( ص) هم داد. آنها بادشمنان و مخالفین خود چه کردند؟! همان کنیم.

دوستان در راس امور فرهنگی بدانید و آگاه باشید بسیاری از شما نا خواسته نسبت به همه چیز و همه کس بدبین شده اید! خوشا به حال انسانی که ضمن شناخت دشمن همیشه با رفتارش او را فریب دهد و بسیار زرنگ هستند آنان که با پنبه سر می برند! همان چیزی که در الان در ایران به وسیله خودمان بر سر خودمان می آوریم  ولی نمی دانیم که دشمنان از آن خوشحال هستند.

آقایان بین مردم بروند. حقیقت ها را ببینند. به اطرافیان اصلاً اعتماد نکنند حقیقت امر این است که اطرافیان به شما دروغ می گویند. جامعه در حال دگرگونی سریع است و ما شیعیان نیز در اجتهاد باید طوری به پیش برویم که بتوانیم در هر عصر با توجه به پیشرفت تکنولوژی جواب نسل نو را داشته باشیم. اگر نو فکر نکیند، نمی توانید نسل جوان را دریابید و انتظار نداشته باشید که هر نسلی مثل نسل قبل فکر کند. این خصیصه لایه های اجتماعی و زمان ها هست که با هم تفاوت دارند.

خدایا بر مامنت بگذار و ما را آن طور که خود دینت را بر پیامبرت نازل کردی و فهماندی به ما هم بفهمان و ما را از این کجریوی ها دور دار. پروردگارا خود می دانی شیطان دشمن قسم خورده ماست پس نگذار از طریق علم، قدرت، مسند و .... ما را از تو دور کند. خدایا دست ظالم را هرکه باشد بشکن و کوتاه کن.آمین یارب العالمین

برچسب ها : عالم دینی، قرآن، علی(ع)، مجتهد، انسان,