close
تبلیغات در اینترنت
دادگاه احمدی نژاد ، این بار چه خواهد شد؟

 

دادگاه احمدی نژاد ، این بار چه خواهد شد؟

آقای احمدی نژاد رییس جمهور سابق همانند سایر بی تفاوتی ها و ارزش قایل نشدن هایش در برابر قوانین و نهادهای قانونی و مدنی، در دادگاه نیز حاضر نشد.

دهان کجی احمدی نژاد به ساختار های کشور ایران مسبوق به سابقه است،  اما در این که این بار چه دلیلی داشته که به دادگاه نیامده است را نمی توان با جزمیت تام به روحیه استبدادی وی که در 8 سال گذشته بخصوص در 4 ساله دوم از آن بهره برده است ، مربوط دانست.

 

احمدی نژاد در دوره های گذشته بارها از قانون فرار کرد و بارها نیز اعمالی خلاف عرف رایج از خود نشان داد،  اما در برخی جاها  هیچگاه یا مورد پیگرد قرار نگرفت و در جاهایی که نیز مورد پیگرد قرار گرفت ، نتیجه ای متوجه او نگردید یعنی محکومیتی برایش در نظر گرفته نشد و در بیشتر مواقع طرف های سوال کننده را نیز به باد سخره گرفت!

به عنوان مثال در جواب سوال کنندگان از وی در مجلس جواب هایش قابل تأمل است یا اینکه هیچ وقت احمدی نژاد جواب درستی به غیبت و قهر خود نداد و حتی تلویحان با سوال  از سوال کننده آن را نفی می کرد و هیچ مرجع قانونی هم او را مورد مواخذه قرار نداد در حالی که استعفای یک رییس دولت در دهه 60  در روزنامه های اصواگرایان به ریاست کیهان گوش آسمان را کر کرد!

اینکه آقای احمدی نژاد از ایران در 8 سال گذشته چه ساخت در این مختصر نمی گنجد و اینکه  کسانی که او را در این مدت همراهی کردند ، در محضر ملت و خدا چه جوابی باید بدهند،  در این مقال نمی گنجد، اما اگر بخواهیم در رابطه با دادگاه فعلی اش موضوع را با موضعات قبلی مقایسه کنیم و از آن نتیجه بگیریم ، باید تقریباً ادعا کنیم که این بار نیز به دادگاه خواندن و ی نتیجه ای در برنخواهد داشت. منظور اینکه  نهایتاً بر مردم و افکار عمومی روشن نخواهد شد که احمدی نژاد جرمی مرتکب شده است یا خیر؟!

هنگامی که یک مسوول دست چندم احمدی نژاد چون  قاضی مرتضوی به طور عجیبی یا تبرئه می شود و یا به زور تطمیع یا تهدید از  شاکی  اش رضایت می گیرد ، به نظر شما قدرت تنبیه کننده و اجرا کننده  حکم در باره احمدی نژادی که حتی دادگاه را در حدی نمی داند که در آن حاضر شود ( زیرا اگر دلیل موجهی داشت از طرف وی یا وکیلش اعلام می شد)چگونه این دادگاه قدرت اجرای حکم در باره او را دارد؟!

و نهایت این که افکار عمومی این سوال را از خود می پرسند که راستی این فرد کیست که با بقیه متفاوت است و علت یا علل این این تغییر رفتار با او در چیست؟!

برچسب ها : احمدی نژاد، دادگاه، استبداد، ریسس جمهور، رییس دولت,